Výlety, kultura, termály - 2018/19

Na všechny zde uvedené akce se vztahují tyto podmínky  (není-li jednotlivě uvedeno jinak): 

  • Odjíždíme z Bystřice n. P.: při min. počtu 36 osob. Případně zajistíme za příplatek svoz. (na muzikály už od 5-ti os.)
  • Sraz: je vždy 10 min. před oznámeným odjezdem - parkoviště před VOŠ a SOŠ, Dr. Veselého 343, 593 01 Bystřice n. Pern.
  • Cena zahrnuje: dopravu, průvodce a v případě muzikálů i vstupné.
  • Cena nezahrnuje: cestovní pojištění – léčebné výlohy 20 Kč/os. nebo komplexní pojištění 35 Kč/os.další vstupy v rámci společného programu.
  • Doporučení: pro pobyt v lázních doporučujeme vzít si s sebou plavky, ručník, koupací plášť, přezůvky a případně něco na zub.

Červená Lhota, Deštná, Kamenice nad Lipou     objednávat se můžete do 7.9.2018

19. 9. 2018

Program:

Odjezd z Bystřice nad Pernštejnem od HOTELOVKY v 7.30 hod., návrat kolem 18.00 hod.

Příjezd a prohlídky nejpohádkovějšího zámku. Podle počtu osob budou utvořeny dvě menší skupiny. Po prohlídce zámku, parku a okolí (lodičky nebudou na rybníku možné, pravděpodobně se bude již odbahňovat, takže tam možná budou nějaké poklady :) ).

Odjezd do Deštné. Zde navštívíme opravdu jedinečnou expozici v celé ČR, která se zabývá historii provaznického řemesla. Uvidíte ukázky výroby provazů na stále funkčních dobových strojích, které jsou více, jak sto let staré. Zhotovené výrobky lze zakoupit. Provazy a lana se většinou používala v zemědělství a také v rybníkářství. Budete překvapeni a přitom získáte výborné znalosti o tomto řemeslu.

Po prohlídce se přesuneme do městečka Kamenice nad Lipou. Zde bude možnost se občerstvit a osobní volno. Po odpočinku bude následovat komentovaná procházka po historickém jádru městečka a zkusíme objevit i lípu, která dala městu jméno. Budeme pátrat v zámecké zahradě.

 Cena: 360 Kč

 Vstupné do objektů: Červená Lhota 100 Kč/70 Kč/ZTP ZDARMA, Provaznické muzeum 60 Kč/40 Kč


 Mosonmagyárovár – termální lázně

24. 11. 2018

Program:

Odjezd z Bystřice nad Pernštejnem v 6.00 hod., návrat kolem 22.00 hod.

Zdejší termální voda, zásaditá, hydrogenkarbonátová a chloridová s mnoha rozpuštěnými solemi, patří mezi pět nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Lázeňský areál nabízí 2 koupelové sedací bazény, 2 bazény s léčivou vodou a dětský bazén. Voda o teplotě 24–37 °C je účinná při léčbě pohybového ústrojí, páteře, onemocnění revmatických a trávicího ústrojí, v podobě inhalací v případě nemocí dýchacích cest. V areálu můžete využit typického maďarského občerstvení nebo dalších služeb (sauna, masáže, kadeřník nebo pedikúra).

Cena: 430 Kč

Vstupné do lázní: 3.300/2.200 HUF (dospělý/dítě 6–18 let, do 6 let zdarma)

Skupinové: 3.000 HUF (LZE ZAKOUPIT V CA dospělí 260 Kč, děti 220 Kč)

Sauna 2.170 HUF


 Muzikály v tuto chvíli nenabízíme.